Öğretmenler günü turnuvası

24114321_124. Kasım Öğretmenler günü için Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmenevi A.S.O. tarafından düzenlenen turnuva 23 Ekim de Öğretmenevi aso’da yapıldı. Edremit’in değerli satranç ustalarının katıldığı turnuva beş tur isviçre sistemine göre yapıldı.

Toplam onbeş sporcunun katıldığı turnuvada Edremit’de uzun zamandır satranç için emek veren ağabeyim Cihat BULUT kayıpsız bir skorla birinci oldu; ikinciliği Ertuğrul ERGÖKÇEL, üçüncülüğü Zafer YAŞAR aldılar.

Ama turnuvaya katılan tüm sporcular ilk üçe girebilecek seviyedeydiler. Turnuva anında dikkatini toplayan, soğuk kanlı olan arkadaşlar kazandı. Tüm katılımcılara teşekkürler.

Edremit gibi körfeze adını veren büyük bir ilçede katılımcı sayısının bu kadar olması düşündürücü… Genelde kanı şu “Ben nasıl olsa ilk üçe giremem, turnuvaya da girmeme gerek yok. Hava da güzel …” Bu yanlış düşünceyi kırmamız lazım. Bir kere turnuva ortamı bambaşka,her turnuva o sporcu için bir tecrübe.

Ama satranç egzersizi yapmaya geldi mi bir çok arkadaş hemen başvuru yapıyor. Aslında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu arkadaşlara bu gibi turnuvalara girme zorunluluğu getirmesi lazım diye düşünüyorum.

Ekran Alıntısı2

24114323_8

24114323_6 24114322_5

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir