Bosna Açık’tan Bir FM Unvanı, Bir IM Normu!

 

Bu yıl 47. defa düzenlenen Uluslararası Bosna Açık Satranç Turnuvası, bugün oynanan son tur karşılaşmaları ile sona erdi. 10 sporcumuzun ülkemizi temsil ettiği turnuvayı sporcularımız, 1 IM normu, 1 FM unvanı ve kazandıkları toplam 531 Elo ile sonlandırdılar.

Sporcumuz FM Bahadır Özen, Bosna’da ikinci IM normunu elde etti. Son turda en az beraberlik hedefiyle çıktığı karşılaşmada, turnuvanın şampiyonu Anton Demchenko ile 1. masada karşılaşan Bahadır istediği sonucu alarak ikinci IM normunu cebine koydu. Turnuvada ayrıca 43 Elo da kazanan Bahadır, bu sonucun ardından 2332’ye de ulaşmış oldu. Sporcumuzu kutluyor, fazlasıyla hakettiği IM unvanına da bir an öne ulaşmasını temenni ediyoruz.

Turnuvadaki bir diğer güzel sonuç da CM Efe Mert Kılıç’tan geldi. Turnuvayı 6 puan ve kazandığı 47 Elo ile tamamlayan Efe Mert, 2300 barajını da aşarak FM unvanını elde etti. Oldukça başarılı bir turnuva çıkaran ve 2331 Elo’ya ulaşan sporcumuzu da başarılı performansından ötürü kutluyoruz.

Sporcularımızdan FM Tuna Özateş 5, FM Denizcan Temizkan 87, Arno Garabetyan 36, Ahmet Efekan Alaz 50, WCM Duru Okuyaz 90, Eda Çelik 121, Ece Alkım Erece ise 67 Elo kazanarak turnuvayı tamamladılar. Turnuvada sporcularımız arasında tek şanssız sonuçlar alan isim ise, 15 Elo kaybeden FM Doğa Boran Şahin oldu.

Tüm sporcularımız tebrik ediyor, başarılı performanslarının devamını diliyoruz.

Final Sıralaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir