Resim, Kompozisyon ve Şiirler Satrançla Dolacak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından “Neden Satranç Oynuyorum” konulu Resim, Kompozisyon ve Şiir Yarışması organize ediliyor.

Topluma, özellikle çocuklarımıza satranç sevgisini aşılamak amacıyla organize edilen ve geçtiğimiz yıl da büyük ilgiyle gerçekleşen yarışma ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin katılımına açık olacak. Yarışmacılar istedikleri kategorilerde en fazla bir eser vererek yarışmaya katılabilecekler.

Başvuru Koşulları:

Kompozisyon Yarışması:
Yarışmaya katılacak eser, bin (1000) kelimeyi geçmeyecektir . Eser, A4 sayfasının tek bir yüzüne sığmalı ve bilgisayar ortamında yazılmalıdır. Eserde, başka bir yazıdan alıntı veya kopyalama bulunmamalı ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olmalıdır. Kompozisyon metninin altında yarışmacının iletişim bilgileri (Yarışmacının Adı Soyadı, Okulu ,Sınıfı,Doğum Yılı, Okul Telefonu ve Okul Adresi ) yer alacaktır.

Şiir Yarışması:
Yarışmaya katılacak eser A4 sayfasının tek bir yüzüne sığmalı ve bilgisayar ortamında yazılmalıdır. Eserde, başka bir yazıdan alıntı veya kopyalama bulunmamalı ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olmalıdır. Eserin altında yarışmacının iletişim bilgileri (Yarışmacının Adı Soyadı, Okulu ,Sınıfı,Doğum Yılı, Okul Telefonu ve Okul Adresi ) yer alacaktır.

Resim Yarışması:
Yarışmacılar eserlerini 50X35 cm boyutunda resim kağıdına yapacaklardır. Resim yapmada kullanılacak malzemeler ve teknik serbestir. Resimlere paspartu yapılmayacaktır.Yarışmacıların resmin hikayesini bir paragraflık (en fazla on satır) yazı ile sunacaklardır. Resim zarar görmeyecek şekilde teslim edilecektir.  Yazılı metnin altında yarışmacının iletişim bilgileri (Yarışmacının Adı Soyadı, Okulu ,Sınıfı,Doğum Yılı, Okul Telefonu ve Okul Adresi ) yer alacaktır.

KOMPOZİSYON. ŞİİR ve RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ:
1. Tablet Bilgisayar , Ahşap Satranç Takımı, Satranç Kitabı
2. Tablet Bilgisayar , Ahşap Satranç Takımı, Satranç Kitabı
3. Tablet Bilgisayar , Ahşap Satranç Takımı,Satranç Kitabı
4. Ahşap Satranç Takımı,Satranç Kitabı
5. Ahşap Satranç Takımı, Satranç Kitabı
6. Ahşap Satranç Takımı, Satranç Kitabı
7. Ahşap Satranç Takımı, Satranç Kitabı
8. Ahşap Satranç Takımı, Satranç Kitabı
9. Ahşap Satranç Takımı
10. Ahşap Satranç Takımı

Mansiyon ve Benzeri Ödüller:
MEB ve TSF tarafından belirlenecektir.
Ödül alan Eserler MEB’nın uygun gördüğü yerde sergilenecektir.
Ödül Alan Eserler Mavikale Dergisinde yayınlanacaktır.
Yarışmaya katılan eserlerden albüm yapılacaktır.
Yarışma Takvimi:

Eserlerin en son gönderilme tarihi : 05 Mayıs 2017 Cuma
Eserlerin değerlendirme tarihi : 12 Mayıs 2017 Cuma
Ödül Töreni Tarihi : 19 Mayıs 2017 Cuma – Saat: 14:00
Ödül Töreni Yeri :Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

Eserler Türkiye Satranç Federasyonu’na posta yolu ile gönderilecektir.

Adres: Fevzi Paşa Mahallesi Şehit Yaşar Akansel Sokak Özgürler İş Merkezi No:3 Kat :6 Ulus Ankara Tel: 0 (312) 309 75 94

Seçici Kurul: Ahmet Haznedaroğlu, Nilüfer Çınar Çorlulu, Fatma Yılmaz, Binnur Uçakhan, İbrahim Yüksel, Ergin Çiftçi, Deniz Coşkun, Hanife Ardıçoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir