Onunla iftihar ediyorum…

DSC_40692010 yılında Akçay’da işe ilk başladığımızda Alp TUNA’ nın sesi daha duyulmamıştı. İlk resmi turnuvamız 1. Akçay İda Satranç Turnuvası olacaktı ama bazı teknik aksaklıklar yüzünden bu turnuvayı resmiyete katamadık.

Bundan sonraki yaklaşık her turnuvamız resmi oldu. Turnuvalara  Edremit, Akçay’dan katılımcı zor bulurken; yaklaşık her turnuvamıza katılan emektar sporcumuz Alp TUNA  oldu. Soldaki fotoğraf Alp’in bizde katıldığı ilk turnuva, 14.05.2011

Alp ve ailesi ile tanıştığımızda u.k.d. ye sahip değildi. Ama çok kısa bir sürede u.k.d. sahibi oldu. Buradaki turnuvalar onu kesmedi hafta sonları İzmir’e gidip büyük turnuvalara girdi. Bu turnuvaların bazılarında uluslararası kuvvet derecesi olan ELO ya sahip oldu. Şu an 1730 elo sahibi.

Burada Alp’in ders durumuna dikkat çekmek istiyorum. Alp faal bir satranç sporcusu, hafta sonları turnuvalara katılıyor ama dersleri de çok iyi…

Sayın veliler hepinize sesleniyorum… Satranç çocuğunuzun ders durumunu köstek değil, destek olur. Buyrun Alp TUNA, Özgür BEŞBUDAK. İkisi de elo sahibi kendilerini belirli konularda ispatlamış sporcular ve dersleri gayet iyi.

Bugün hala çocuğunu turnuva yerine dershaneye gönderen veliler çoğunlukta. Burada bir terslik var ama….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir