Türkiye Şampiyonası Ödül Töreni İle Tamamlandı

Bu yıl 50.’si düzenlenen 2015 Türkiye Şampiyonası ödül töreni, 10 Aralık 2015 tarihinde, Adana Ramada Otel’de gerçekleşti.

Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Disiplin Kurulu Başkanı Tahsin Aktar, Adana İl Temsilcisi Av. Veysel Tuncil, sporcular ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreni; Federasyon Başkanı Tulay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ataşbak ve Vali Yardımcısı Çakır’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Başkan Tulay; Ramada Otel Müdürlerinden Murat Bilen, şampiyona başhakemi IA Atilla Gürmen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak ve Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır’a fidan sertifikalarını takdim etti. Şampiyonanın en güzel oyun ödülünü alan sporcu CM Şiar Yaran’a ise fidan sertifikası IM Can Arduman tarafından sunuldu.

Fidan sertifikası sunumunun ardından ödüllerine kavuşan ilk üç sporcu kupa ve madalyalarını, Abdülkadir Ataşbak, Şükrü Çakır ve Gülkız Tulay’ın elinden aldılar.

 

img 2827

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay

 

img 2844Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak

 

img 2847

Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır

 

img 2856

tr fidan

Başkan Tulay’ın; Ramada Otel Müdürlerinden Murat Bilen, şampiyona başhakemi IA Atilla Gürmen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

Abdülkadir Ataşbak ve Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır’a fidan sertifikası sunumu

 

img 2873

IM Can Arduman’ın, şampiyonanın en güzel oyun ödülünü alan sporcu CM Şiar Yaran’a fidan sertifikası sunumu

Yaran, en güzel oyun ödülünü şampiyonanın 7. turunda karşılaştığı rakibi GM Barış Esen ile karşılaşmasında kazandı. En güzel oyun ödülünün seçilmesine katkı sunan jüri üyeleri IM Can Arduman, GM Mustafa Yılmaz ve IM Mert Yılmazerli’ye teşekkür ediyoruz.

Şampiyonanın en güzel oyunu:

 

img 2878

2015 Türkiye Şampiyonası Üçüncüsü GM Kıvanç Haznedaroğlu

 

img 2882
2015 Türkiye Şampiyonası İkincisi GM Dragan Solak

 

img 2884
2015 Türkiye Şampiyonu GM Alexander Ipatov

 

img 2891

img 2899

img 2902

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir