Büyükustamız Ipatov, Cheparinov’u Eleyerek İkinci Tura Yükseldi

11393089_865140686891311_821669299574805113_nAzerbaycan Bakü’de gerçekleştirilen 2015 Dünya Kupası ilk turunun ikinci oyunları bugün tamamlandı.

Büyükustamız Alexander Ipatov, dün berabere kaldığı rakibi GM Ivan Cheparinov’u bugün mağlup etmeyi başararak ikinci tura yükselmeyi başardı.

Oyun sonrasında satranç severler için duygu ve düşüncelerini paylaşan Ipatov şu açıklamada bulundu: “Birinci maçta siyahla oynadım ve kaybetmeye çok yakındım. Sonunda berabere yapabildim ama çok şanslıydım. İkinci maçta beyazla oynadım ve risksiz bir avantaj almayı becerdim. Rakibim gayet iyi savunuyordu ama oyun sonunda bir hata yapıp kaybetti. İkinci turda Eljanov’la karşılaşacağım. çok kuvvetli ve tecrübeli bir oyuncu. Elimden geleni yapacağım. Hepinize desteğiniz için çok teşekkür ederim.”

Güçlü rakibi Bulgar sporcu Cheparinov’u eleme başarısını göstererek Dünya Kupası ikinci turunda yer alma başarısını yakalayan sporcumuz Ipatov’u kutluyor, Dünya Kupası’ndan elenen büyükustalarımız GM Dragan Solak ve GM Emre Can’a verdikleri centilmence mücadele için teşekkür ediyoruz.

2015 Dünya Kupası Resmi Web Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir