Yıldızlar Şampiyonası – Finale Doğru

Edremit Satranç
Edremit Satranç

Şampiyonanın beşinci ve altıncı turları günün ikinci yarısında gerçekleşti. Bugün altıncı turlarını gerçekleştiren kategorilerden 13 genel birinci masasında CM Bahadır Özen ile Denizcan Temizkan karşılaştı. Berabere sonuçlanan maç sonunda Temizkan kategorisinde birinciliğini korurken, Özen ikinci sıraya yerleşti.

14 genelde İzmirli sporcu Cem Kaan Gökerkan yedinci tura yine lider giren isim oluyor. 15 genelde Okan Bulgurlu ve Şiar Yaran kategorilerinde liderliği 5 puan ile paylaşıyorlar. 17 kızlar kategorisinde en yüksek ELO puanına sahip sporcu Deniz Fırat bu turda da puan kaybetmeyerek zirvedeki yerini koruyor.

Bugün beşinci turları oynanan 13 kızlar kategorisinde Sinem Çağla Gündoğan, Lara Miçooğulları partisinden yarım puan kayıp ile ayrılsada 4½ puan ile liderliği bırakmıyor. 14 kızlar kategorisinde ise birinci masada oynayan Burcu Melis Temel, Buse Vatansever ile yaptığı beraberlik ile masadan 4 puan ile ayrılırken, kategorinin ikinci masasından galip ayrılan Lütfiye Selva Ağun, Temel ile zirveyi paylaşıyor.

15 kızlar kategorisinde birinci masadan eşitlikle ayrılan Fatma Zümrüt Yılmaz 4½ puan ile yola devam ederken, ikinci sırada 4 puan ile Yaren Arkan bulunuyor. 16 kızlar kategorisinde WCM Yeşim Patel 4½ puan ile birinciliği bırakmazken, Patel’i 4 puan ile dört sporcu takip ediyor. 16 genel kategorisinde ise beşinci tura kadar lider giden sporcu Erdi Deviren, Ozan Cingöz karşılaşmasından mağlup ayrılarak ikinci sıraya gerilerken, Cingöz zirveye yerleşti.

İlk üç masada oynayan Melih Yurtseven, CM Atilla Köksal Yüksel ve Cem Gündoğan rakiplerine karşı kazanç elde ederek beşinci turdan dört puan ile ayrılarak 17 genel kategorisinde eş puan ile liderliği paylaşıyorlar. 18 kızlarda İzmirli sporculardan Ayça Nuriye Gülay ve Gönülden Seda Alev 3½ puan ile liste başında bulunuyorlar.

18 genel kategorisinde Serkan Soysal(Elo-2056) zorlu rakibi CM Cankut Emiroğlu(Elo-2291) ile maçından berabere ayrıldı. Soysal beşinci tur sonunda da zirvede yer alıyor. İkinci masada oynayan Mustafa Yılmaz Karabayır – Ahmet Kıtır partisinden galip ayrılan Karabayır ise 4 puan ile kategorisinde ikinci sıraya yerleşiyor.

Yarın 13 genel, 14 genel, 15 genel, 17 kızlar kategorilerinin dördüncü turu saat 10.00’da, 13 kızlar, 14 kızlar, 15 kızlar, 16 kızlar, 16 genel, 17 genel, 18 kızlar ve 18 genel kategorilerinin maçları ise saat 16.00’da oynanacak.

Süleyman Demirel Üniversitesi Isparta Yurtları ve Atatürk Spor Salonundan sporcu, antrenör ve velilere ait fotoğraflar;

IMG 2661
IMG 2670
IMG 2675
IMG 2673
IMG 2681
Sporcularımızın konakladığı Isparta Yurdundan görüntüler…
IMG 3011
Tur sonrası sporcular, Atatürk Spor Salonunda serbest zamanlarını değerlendirebiliyor
IMG 3006
Kıbrıslı sporcular antrenörleri ile birlikte analiz yaparken
IMG 3020
Satranç malzemeleri ve kitapları için açılan stand görüntüsü
IMG 3015
IMG 3019
IMG 3018
Velilerimiz
IMG 3035
 Kafeterya

« GERİ DÖN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir