Kulüpler Şampiyonu Deniz Su Aquamatch G.S.K

Edremit Satranç
Edremit Satranç

Türkiye Kulüpler Şampiyonasının sekizinci turu bugün saat 19.30’da sona erdi. İstanbul Deniz Su Aquamatch Gençlik Spor Kulübü bu turda da liderlği elden bırakmayarak 16 tam puan ile şampiyonluğunu garantiledi. İstanbullu takım, zorlu rakibi Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Kulubü ile yapılan mücadeleden iki kazanç, bir kayıp, beş beraberlik ile 4½ – 3½ galip ayrıldı.

Takımların sekizinci masasında oynanan WCM Yeşim Patel(1885) – Bengü Sena Ayan(1486) arasındaki ilgi çekici mücadele, beyazlar ile oynayan Ayan’ın üstünlüğü ile sonuçlansa da takımına kazanç sağlamadı.

Turun ikinci masasında oynayan Antakya Belediye Gençlik Spor Kulübü – Ankara Taşduvar Satranç Spor Kulübü karşılaşmasından 4½ – 3½ sonucu ile puan alarak çıkan takım Antakyalılar olurken, Ankaralılar şampiyonada sekiz tur sonunda ikinci mağlubiyetini aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün birinci masasında oynayan genç yeteneklerimizden IM Oğulcan Kanmazalp(2382) ve Romanyalı GM Constantin Lupulescu(2655) arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Birinci masa beraberlik ile sonuçlansada maçtan galip ayrılan takım 3 – 5 skor ile Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü oldu.

Yarın saat 10.00’da oynanacak final maçlarında, İstanbul Deniz Su Aquamatch Gençlik Spor Kulübü – Alaplı Aktif Satranç Kulübü, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü – Türk Hava Yolları Spor Kulübü, Salihli Sardes Satranç Kulübü – Antakya Belediye Gençlik Spor Kulübü, Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Kulubü – Ankara Taşduvar Satranç Spor Kulübü karşılaşacak, tur sonunda Türkiye Kulüpler Şampiyonasından Türkiye İş Bankası Satranç Ligi’ne yükselecek takımlar belli olacak.
Sekizinci tur sonunda şampiyonada on iki eş puan ile yer alan ve finalde lig için mücadele edecek takımlar;
 zIMG 1188
 Antakya Belediye Gençlik Spor Kulübü
 zIMG 1170
 Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
 zIMG 1169
 Ankara Taşduvar Satranç Spor Kulübü
 zIMG 1205
 Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Kulubü
zIMG 1178
 Alaplı Aktif Satranç Kulübü
 IMG 1058
 Türk Hava Yolları Spor Kulübü
IMG 0900
Salihli Sardes Satranç Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir