2013 Türkiye İş Bankası Ligi Başladı

Edremit Satranç
Edremit Satranç

2013 Türkiye İş Bankası Satranç Ligi 13 kulüpten 82’si unvanlı toplam 235 sporcunun katılımıyla Denizli Dedeman Otel’de başladı. Açılışa Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Denizli Gençlik Hizmetleri Spordan Sorumlu Şube Müdürü Haluk Tuncay, TSF Asbaşkanı Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Hilmi Darı ve Doç. Dr. Selçuk Haşıloğlu, Hukuk Kurulu Başkanı Yunus Bahadır iştirak etti.

Açılışta söz alan Gülkız Tulay Türkiye İş Bankası Satranç Ligi’nin ismini 2006 senesinde aldığını, 1995 senesinde ilk kez 1. Lig adı ile düzenlenmeye başlanan ligin 2004 yılında Süper Lig adı ile anıldığını hatırlatarak, lig ile ilgili kısa istatistikler paylaştı. Her sene kalitesinden ödün vermeyen, dünyanın gözde ligleri arasındaki yerini koruyan Türkiye İş Bankası Satranç Ligi’nde mücadele eden ülkemizin değişik şehirlerinden gelerek konuğumuz olan 13 güzide takımı ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Satrancın gözde sporlardan biri olduğu Denizli gibi güzel bir şehirde tüm sporcuların çok iyi vakit geçireceğini umduğunu söyleyen Tulay, ligi her sene değişik şehirlerde organize etmeyi planladıklarını bildirdi.

Başkan Tulay son olarak tüm kulüp temsilcilerine ve sporculara her şeyden önce dostça bir müsabaka ve başarı temennilerini iletti.
Tulay’ın ardından söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu Başkan Tulay’ın vermiş olduğu sayılardan memnuniyet duyduğunu, 10 Temmuz’a kadar Denizli’de satrancın konuşulacağını belirtti. Birbirinden başarılı 13 seçkin kulübü böylesi güzel bir organizasyonda misafir etmenin sevincini yaşadığını söyleyen İbanoğlu, Denizli satrancının geldiği noktadan söz etti. Denizli’de satrancın bugünkü durumuna gelebilmesinde emeği geçen İl temsilcisi Ömer Sevinç, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Hilmi Darı ve tüm satranç gönüllülerine teşekkürlerini iletti. Onların desteği ile Denizli ilinin satranç adına Türkiye’de çok önemli bir konumda olacağına inandığını belirten Ahmet İbanoğlu, böylesi nezih bir ortamda gerçekleştirilen organizasyonda emeği geçen herkesi kutladı.
Coğrafi konum olarak Ege Bölgesi’nin merkezinde olan Denizli’nin Dünya mirası Pamukkale’ye sahip olduğunu ve bu sene Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası içine alınmış olan Pamukkale’nin 25. yılı olduğunu belirtti. Pamukkale ile özdeşleşen Uluslararası bir satranç turnuvası yapmayı dilediklerini, bu konuda başkan ve yönetim kurulundan destek beklediklerini ifade eden İbanoğlu, tüm konukların Denizli’den güzel anılar ile ayrılacağını umduğunu belirterek, sporculara başarılar diledi.
Satranç liginin sembolik açılış hamlesini Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu gerçekleştirdi.
IMG 9877
 Başhakem Halil İbrahim Berzah, YK Üyesi Halil Hilmi Darı, İl Müdürü Ahmet İbanoğlu
Başkan Gülkız Tulay
, Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Asbaşkan Aşkın Keleş
IMG 9864
 Aşkın Keleş ve Prof. Dr. Yusuf Doğruer 
IMG 9888
 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu
IMG 9898
IMG 9899
IMG 9902
 Başkan Tulay sembolik açılış hamlesini Pera Spor Kulübü – Er Bakır Spor ve Kültür Kulübü 
karşılaşmasının ilk masasında gerçekleştirdi. GM Evgenj Miroshnichenko d4 hamlesini seçti

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir